previous arrow
next arrow
Slider

اجرای سفره هفت‌سین در 10 نقطه از سطح منطقه سه

کاشت بیش از 10 هزار گل «لاله» در میدان «آزادی» شهر به یاد شهدا

 

سرپرست شهرداری منطقه سه شهر کرمان، از فضاسازی و اجرای سفره هفت‌سین در 10 نقطه از سطح منطقه سه در نوروز امسال خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمرتضی حسینی با بیان اینکه در 10 نقطه از سطح منطقه سه در نوروز امسال، فضاسازی، نورپردازی، نصب المان و سفره هفت‌سین اجرا شده است، از زیباسازی و به‌سازی بوستان «شهید مطهری» با نصب المان‌های «ماهی»، درختان چهار فصل، بال فرشته و سفره هفت‌سین و همچنین عملیات کشت‌وکار و درختکاری و گل‌کاری و اصلاح نورپردازی طاق‌های ورودی و اصلاح سرویس بهداشتی این بوستان خبر داد.

وی به اجرای طرح فضای سبز، گل‌کاری، آب‌نما همراه با المان نوروزی و نورپردازی در لچکی ابتدای خیابان «شهید مطهری» نیز اشاره کرد و گفت: زیباسازی هواکش‌های میدان «آزادی» و ابتدای خیابان «استقلال» و اجرای نمادهای سفره هفت‌سین بر روی هواکش‌ها، اجرای سازه آب‌نما همراه با گل‌کاری و ساخت و نصب ماکت ایستاده «گنبدجبلیه» و اجرای سفره هفت‌سین در بوستان «مسافر» نیز انجام شده است.

سرپرست شهرداری منطقه سه شهر کرمان، بهسازی و احیای بوستان‌های «تمدن» و «ایثار» همراه با چیدمان سفره هفت‌سین و نصب المان، گل‌کاری طاق‌های چهارراه «سمیه» و نصب المان را از دیگر اقدامات انجام شده توسط این شهرداری برای نوروز امسال ذکر کرد.

حسینی، از دیگر کارهای انجام شده برای نوروز امسال توسط شهرداری منطقه سه به زیباسازی و نورپردازی تقاطع‌های غیرهم‌سطح، میادین، بوستان‌ها و بعضی از معابر سطح این منطقه اشاره کرد و گفت: همچنین رنگ‌آمیزی المان و گل‌کاری و نورپردازی میدان «شهید قرنی»، رنگ‌آمیزی جدول‌ها، اصلاح و روشنایی بوستان‌ها، اصلاح سرویس‌های بهداشتی بوستان‌ها و کاشت گل‌وگیاه تمام فضاهای سبز سطح منطقه اعم از کاشت نهال و درخت، درختچه و چمن‌زنی از دیگر اقدامات نوروزی امسال این منطقه هستند.

حسینی اظهار داشت: کرمان، شهری شهیدپرور است و بزرگ‌مردانی را در راه خدا، دین، انقلاب و حفظ این مرز و بوم تقدیم کرده که در این خصوص می‌توان به سردار دل‌ها، اشاره کرد.

وی با بیان اینکه هر سال برای استقبال از نوروز و فرارسیدن سال جدید، گل‌های متنوع فصلی در منطقه سه کاشته می‌شود، افزود: گل «لاله» در فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی دارد و علاوه بر اینکه نماد شهید و خون شهداست، یکی از گل‌های مهم ایرانیان در مراسم نوروز بوده که در کنار «سمبل» و «نرگس»، نوید بهار را می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا بیش از 10 هزار پیاز گل «لاله» در میدان «آزادی» شهر کرمان کاشته شده که زیبایی فضا و منظر شهر را در آغاز فصل بهار دوچندان می‌کند و همچنین در آغاز سال جدید، رایحه لاله‌ها، میدان اصلی شهر را آکنده به عطر شهدا خواهد کرد.

حسینی ادامه داد: علاوه بر گل‌آرایی میدان «آزادی»، هواکش‌های داخل میدان و ابتدای خیابان «استقلال» با ترکیب شیشه و فلز با خطوط نستعلیق و نورپردازی در مرحلۀ زیباسازی است که به‌زودی از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

 

فرهنگ‌سرای «آفتاب» آماده افتتاح

حسینی به کارهای آتی این شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به بهره‌برداری از بوستان بانوان «آفتاب» در کوچه 16 خیابان «شیخ احمد کافی شمالی» در اواسط دی‌ماه امسال، به همت معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی منطقه سه، فرهنگ‌سرای این بوستان نیز تکمیل شده و آماده افتتاح است.

وی مساحت این فرهنگ‌سرا را 280 مترمربع اعلام کرد و گفت: این مجموعه به‌زودی به امکانات مورد نیاز مجهز می‌شود و به‌عنوان یکی از مجموعه‌های فرهنگی شهرداری کرمان در منطقه سه، مکانی مناسب برای برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، علمی و هنری خواهد بود.

سرپرست شهرداری منطقه سه شهرداری کرمان بیان کرد: بوستان کوچه 53 «گلدشت» نیز به سرعت در حال ساخت است و اوایل سال جدید به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این اقدامات با هدف رضایت شهروندان و زیباسازی منظر شهری در حال انجام است، خاطرنشان کرد: این اقدامات هدیه شهرداری منطقه سه به شهروندان برای نوروز امسال خواهد بود.

 

نوآوری در فضای سبز و آرایش شهری از اولویت‌های منطقه سه در سال جدید

سرپرست شهرداری منطقه سه با اشاره به اینکه منطقه سه یکی از بزرگترین مناطق شهری در کرمان است، گفت: خوشبختانه طی سال‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی در بخش ساخت‌وساز، عمران و آبادانی، احداث بوستان و زیباسازی این منطقه انجام شده است و همۀ تلاش‌مان بر آن است در ادامۀ این راه، تحول و نوآوری در فضای سبز ایجاد کنیم و در حفظ و نگهداری فضاهای سبز و بوستان‌های موجود و جدید این منطقه قدم‌های جدی برداریم .

وی بر آراستگی و زیباسازی شهری و همچنین ساماندهی حاشیه‌نشینی در این منطقه در سال جدید تأکید کرد.

حسینی ارتقای ارائه خدمات حوزه شهرسازی را یکی از اولویت‌های مهم و اساسی این منطقه در سال جدید برشمرد و گفت: با توجه به راه‌اندازی نرم‌افزار جدید در حوزه شهرسازی مناطق و سیستمی‌شدن پرونده‌های شهرسازی و همچنین آغاز ثبت پرونده‌های بایگانی در سیستم، اقداماتی برای سرعت‌بخشیدن به تقاضای ارباب‌رجوع و رسیدگی به پرونده‌های آن‌ها انجام شده که امیدواریم در سال جدید با اجرای برنامه‌ها و طرح‌های جدید شاهد رونق و تحول در ساخت‌وساز این منطقه باشیم.

وی با اشاره به اینکه بوستانی در ابتدای «هفت‌باغ» در حال ساخت است که در اوایل سال جدید از آن بهره‌برداری خواهد شد، افزود: بوستان 18 هزار مترمربعی کودک، اجرای پیاده‌روسازی بلوار «قدس» با 7000 مترمربع، احداث دو فضای سبز 2000 متری، احداث بوستان 13 هزار مترمربعی در شهرک «شهید مطهری»، جدول‌گذاری خیابان «ابوذر شمالی» و تکمیل بوستان کوچه 53 «گلدشت» ازجمله اقدامات برنامه‌ریزی‌شده برای انجام در سال جدید خواهد بود.

Go to top