previous arrow
next arrow
Slider

معاون خدمات‌شهری شهرداری منطقه سه کرمان خبرداد:

اجرای طرح دیوار‎نگاری با موضوعات صنایع‌دستی در بلوار «قدس»

 

معاون خدمات‌شهری شهرداری منطقه سه کرمان، از اجرای طرح دیوار‎نگاری با موضوعات صنایع‌دستی در بلوار «قدس»، خبر داد.

 

به گزارش کرنا، حمید مرادی، با اشاره به اینکه در راستای زیباسازی سیما، منظر و فضای سبز شهری، به‎خصوص به مناسبت‌های مختلف، اقداماتی در طول سال انجام شده است، افزود: درحال حاضر رنگ‎آمیزی و زیباسازی دیوارهای بلوار قدس، به مساحت ۱۶۰ مترمربع در حال اجراست.

وی از زیباسازی و رنگ‎آمیزی خیابان «استقلال» و«شهید بهشتی» در آینده‎ای نزدیک خبرداد و بهبود سیما و منظر شهری، جذب گردشگر، افزایش زیبایی‎های بصری معابر شهری، جلوگیری از فعالیت‌های دیوار‎نویسی و پاکسازی دیوارنوشت‌های قبلی را از دیگر اهداف ذکر کرد.

مرادی، اظهار داشت: نقاشی دیواری و استفاده از رنگ‎های شاد و همچنین محتوای نقاشی‌ها می‎تواند روان جامعه را بهبود ببخشد و روحیه شادابی و سرزندگی را به مردم شهر، تزریق کند.

معاون خدمات‌شهری شهرداری منطقه سه کرمان، با بیان اینکه نقاشی دیواری، اجتماعی‌ترین صورت نقاشی است، یادآور شد: نقوش حاصله از یک دیوارنگاری در میدان‌های شهر، خیابان‌ها، یا بر دیوارهای اماکن اصلی شهر، می‌تواند تا حد زیادی ذهن شهروندان را متوجه جهان زیباتری کرده و ذات زیبایی‌شناسانه آنها را فعال و تقویت کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای نقاشی دیواری در دیگر نقاط این منطقه ادامه دارد، افزود: این اقدام باعث انتقال حس مثبت از زندگی و محیط اطراف، افزایش آرامش روانی شهروندان و در نهایت رضایت بیشتر آنها از زندگی شهری، خواهد شد.

مرادی، ادامه داد: محصولات صنایع‌دستی مانند ظروف مسی، پته، قالی، گليم، جاجیم، سبد، حصير، نمد، زيلو و ريسندگی و بافندگی که به دست هنرمندان کرمان تولید می‌شود، نیازمند معرفی در سطح ملی و بین‌المللی است و طراحی صنایع‌دستی بر دیوار‌های بلوار قدس، می تواند آن را در معرض دید عموم قرار دهد.

 

Go to top